O Slipknot

6. prosince 2009 v 20:50 | Mick |  Články
Tato kapela v podstatě vznikla v roce 1993, kdy se dva kamarádi, Anders Colsefini a Shawn Crahan, rozhodli založit skupinu. Ovšem vše nešlo tak, jak chtěli, proto se kapela rozpadla a znovu se dala dohromady v roce 1995. Shawn Crahan kontaktoval svého kamaráda Paula Graye, který byl v té době v Los Angels, který do skupiny vstupoval ještě se svým přítelem,Natahanem Jonasem Jordisonem. Ke skupině se postupem času přidávali další členové jako např. Donnie Steele a Josh Brainard, kteří hráli v různých místních kapelách. Shawn v té době vlastnil ve městě klub, kde skupina odehrála většinu svých koncertů.
Poté za své vlastní peníze vydali své první album Mate.Feed.Kill.Repeat. Vydalo se ho 1000 kusů a ihned bylo vyprodáno. Do skupiny vstoupil nový člen Craig Jones, který nahradil Donnieho Steela. Craig hrál původně na kytaru, ale po zjištění, že-jak sám tvrdil-byl jediný z celé kapely, kdo věděl, že něco podobného vůbec existuje, se začal naplno věnovat samplům a hře na klávesy. Jeho místo kytaristy nahradil další nový člen, Mick Thomson.
Kapela se začínala pomalu ale jistě prosazovat, navíc se Shawnovi povedlo něco skvělého, když přivedl do kapely Coreyho Taylora, jež stojí za dnešními úspěchy Slipknot. Ovšem s příchodem Coreyho, který měl být původně jen doprovodným vokalistou, Anders pochopil, že je Corey mnohem lepší než on a že je jen otázkou času, kdy bude odsunut na druhou kolej. Raději tedy odešel sám a založil vlastní skupinu.
S příchodem Coreyho se kapela začala lišit od ostatních kapel. Každý člen dostal jedno číslo (od 0 do 8) a začali vystupovat v bláznivých kostýmech, např. Corey se převlékal za kněže. Později začali nosit kombinézy. V brzké době přicházejí další dva noví členové, jmenovitě Greg Welts a spolu s ním Sid Wilson. Ovšem Greg v kapele dlouho nevydržel a po dalších změnách se nakonec jako třetí bubeník uplatnil Chris Fehn, který v kapele působí dodnes.
Poté čekal kapelu další úspěšný počin: začali spolupracovat s Rossem Robinsonem, který už měl zkušenosti jako producent s jinými, v té době již známými, kapelami. Slipknot sice dostali nabídky i od jiných společností, ale rozhodli se pro novou, založenou právě Rossem.
S touto společností tedy v roce 1999 Slipknot vydávali své již druhé album se stejným názvem jako sama skupina,Slipknot. Album sklidilo obrovský úspěch po celém světě. Slipknot se vydali na turné za propagací svého alba na vyhlášený Ozzfest. Album se stalo velmi rychle platinovým.
Sklipknot se poté vydali na turné po USA s méně známými skupinami. Následovalo ohromné turné se skupinou System Of A Down. Slipknot nevynechali ani starý kontinent, takže skoro žádný fanoušek nepřišel zkrátka.
Další vydané album neslo název Iowa (2001). Na toto album se upíral zrak mnoha hudebních kritiků i fanoušků a Slipknot opět nezklamali.
Dalším počinem bylo DVD Disasterpiece, které se též stalo platinovým.
Album vydané v roce 2004, a to Vol.3(the subliminal verses), vyvolalo mezi fanoušky rozporuplné reakce.
V roce 2008 Slipknot vydali své již čtvrté album nazvané All Hope Is Gone, které je už platinové v USA, Austrálii a Japonsku. Po vydaní alba se kapela vypravila na světové turné, které začalo jejich velkým návratem na pódia festivalu The Rockstar Tour. Kapela při novém CD a turné změnila image svých masek a kombinéz.
Nyní kapela po turné v Japonsku, Austrálii a Novém Zélandu je na turném v Evropě. Měla vystoupit v Izraeli, ale podle zpráv kapely zde z rodinných důvodů nevystoupili. První stanice byla Moskva na vyprodaném olympijském stadionu. Teď kapela přes Oslo, Stockholm či Berlín projíždí Evropu a dále následuje Severoamerické turné, které zakončí světové turné nazvané All Hope is Gone Tour 2009.10.června 2009 měla kapela vystoupení v ostravské ČEŽ Aréně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Synyster Synyster | Web | 6. prosince 2009 v 21:19 | Reagovat

wuáááá moje závislost :-D no konečně zase jeden maggaot do party :-D

2 plus size dresses plus size dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 6:44 | Reagovat

I am unable to thank you fully for the content on your web page. I know you add a lot of time and effort into these and truly hope you know how much I enjoy it. I hope I can do the identical thing person someday.
http://www.isdress.org

3 large size evening dresses large size evening dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 6:45 | Reagovat

I'm aware about this already, but nonetheless there were some helpful bits that concluded the picture for me, thanks!
http://www.isdress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama